Yazar: Haberler

EMPOWER Projesi Yönetim Toplantısı İstanbul’da Gerçekleştirildi

EMPOWER Projesi’nin beşinci ulus ötesi toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 3 Nisan 2023 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıda proje kapsamında geliştirilmiş olan “Bakım Veren Kişilere Yönelik Etkili Afet Yönetimi Referans Çerçevesi”, “Engeli Olan Bireylere Bakım Veren Kişilere Yönelik Etkili Afet Yönetimi Eğitim İçeriği”, “Erişilebilir Öğrenme Platformu ve Görme ve İşitme Engeli Olan Bireyler İçin Erişilebilir Öğrenme Materyalleri” ve “Kapsayıcı Afet Yönetimi Referans El Kitabı” değerlendirildi.

Projenin bir sonraki aşamasında ortak ülkelerde proje ürünlerini nihai faydalanıcılara tanıtmak için yaygınlaştırma faaliyetleri düzenlenmesi planlanmaktadır.

EMPOWER Projesinin (2020-1-TR01-KA204-094078) temel hedefi afetlerde zarar görebilirliği yüksek, engeli olan bireylerin ve bu bireylere bakım veren kişilerin afet yönetimi konusunda farkındalıklarının ve yeterliliklerinin artırılmasına katkı sağlamaktır. Proje Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte olup İstanbul Valiliği projenin koordinatör kurumudur.

https://empowerpwd.eu/
https://www.facebook.com/empowerpwdeu/

Etkileşim: 278
Kapat
Skip to content