Yazar: Haberler

EMPOWER Projesi Çevrim İçi Proje Yönetim Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-TR01-KA204-094078 sözleşme numaralı “EMPOWER – Empowering People with Disabilities through Effective Disaster Management” (“GÜÇLENDİR – Engeli Olan Bireyleri Etkili Afet Yönetimi İle Güçlendirme”) Projesi, Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin koordinatör olduğu EMPOWER Projesi 31.12.2020 – 30.04.2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.


EMPOWER Projesinin temel hedefi, afetlerde zarar görebilirliği yüksek, engeli olan bireylerin ve bu bireylere bakım veren kişilerin afet yönetimi konusunda farkındalıklarının ve yeterliklerinin artırılmasına katkı sağlamaktır.


EMPOWER Projesinin ilk çevrim içi toplantısı İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosunun ev sahipliğinde tüm ortak kurumların katılımı ile 26 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda yapılan kurum tanıtımlarıyla kurumlar birbirlerini tanıma fırsatı bulup proje faaliyetleri gözden geçirildi.


Covid 19 pandemi süreci nedeniyle proje başlangıç toplantısı 02.03.2021 tarihinde 12.00-16.00 saatleri arasında tüm ortak kurumların katılımıyla çevrim içi gerçekleştirilecektir.

#EtkiliAfetYönetimi #EngeliOlanBireyler #ProfesyonelBakıcılar #EhliyetsizBakıcılar #ErişilebilirÖğrenme #KapsayıcıAfetYönetimi

Etkileşim: 270
Kapat
Skip to content