Yazar: Haberler

Digitools Projesi Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından Kabul Edildi


İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-TR01-KA226-SCH-098485 sözleşme numaralı “Digitools-Digitalization of Training Contents for Middle Schools (Dijital Okulum – Orta Okullar İçin Eğitim İçeriklerinin Dijitalleştirilmesi)” Projesi, Erasmus+ Programı Okul Eğitimi alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından hibe almaya uygun görüldü. İstanbul Valiliğinin koordinatör kurum olarak yer aldığı Digitools Projesi 01.06.2021 – 31.05.2023 tarihleri arasında gerçekleştirilmekte olup, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, INFODEF(İspanya), Sdruzhenie Tcentar Za Obrazovatelni (Bulgaristan), Inspectoratul Scolar Judetean Iasi (Romanya), ATS (Romanya) ve Innoquality Systems Limited (İrlanda) projenin ortak kurumlarıdır.


Digitools Projesinin temel hedefi, Covid-19 Salgını ile daha çok önem kazanan eğitimdedijitalleşme sürecinde başta öğretmenler olmak üzere eğitimin tüm paydaşlarının – öğrenciler, veliler, yöneticiler – dijital yetkinliklerinin geliştirilmesine katkı sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda gerçekleştirilmesi planlanan Dijital Sınıfım, Ölçme ve Değerlendirme Pusulası, Mentör Öğretmen Rehberi, Dijital Eğitimde Kapasite Geliştirme Üzerine Politika Metni i temel proje çıktıları arasında yer almaktadır.


Projenin ilk uluslar arası proje yönetim toplantısının 30 Temmuz 2021 tarihinde tüm ortakların katılımı ile çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

#digiTools #digitalClass

digitoolsproject.eu

https://www.facebook.com/digitoolsproject/

https://www.instagram.com/digitoolsproject

Etkileşim: 34
Kapat
Skip to content