Yazar: Haberler

CollaborArt Projesi Ulus Ötesi Öğrenme Faaliyeti İstanbul’da Gerçekleştirildi

CollaborArt Projesi’nin Ulus Ötesi Öğrenme Faaliyeti tüm ortak kurumların katılımı ile 12-14 Nisan 2022 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi. Faaliyet esnasında proje kapsamında geliştirilmiş olan “Çok Dilli E-Öğrenme Platformu” ve “Oyunlaştırma Tabanlı Mobil Eğitim Uygulaması” ortaklara tanıtıldı. Ayrıca platform ve mobil uygulamanın Mayıs ayı içerisinde yapılması planlanan yetişkin eğitimi alanında çalışan öğretmenlerle yürütülecek pilot uygulamaları üzerine fikir ve bilgi alışverişi yapıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında 2022 Temmuz ayı içerisinde Üçüncü Proje Yönetim Toplantısı’nın Atina’da gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

CollaborArt Projesinin (2020-1-FR01-KA227-ADU-095520) temel hedefi yetişkin eğitimenlerinin yetkinliklerini geliştirerek sanat temelli oyunlaştırma uygulamaları aracılığıyla sosyal yenilik için yetişkin öğrenicilerin kolektif yaratıcılığının desteklenmesi olup proje Fransa Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği proje ortak kurumları arasında yer almaktadır.

https://www.collaborart-project.eu/
https://www.facebook.com/CollaborArt-Project-108732581478315

#Collaborart #kolektifyaratıcılık #oyunlaştırma #sosyalinovasyon #sanattemellisanaloyunlaştırma #gamification #artbasedlearning #e-öğrenme #YetişkinEğitimi #SanatTemelliÖğrenme

Etkileşim: 164
Kapat
Skip to content