CollaborArt Projesi Konferansı İstanbul’da Gerçekleştirildi

Yazar: Haberler

CollaborArt Projesi Konferansı İstanbul’da Gerçekleştirildi

CollaborArt Projesi Çoğaltıcı Konferansı 27.02.2023 tarihinde Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim veren öğretmen ve idarecilerin katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.

Şubat ayı itibariyle sona erecek olan projenin tanıtım ve yaygınlaştırma konferansında tamamlanan CollaborArt e-Öğrenme Platformu ve Oyunlaştırma Uygulaması’nın kullanımı katılımcılara tanıtıldı. Sanat Temelli Sanal Oyunlaştırmanın Geçerlilik, Sertifikasyon ve Yetkilendirilme Rehberine de yer verilen konferansta yaratıcı drama etkinliklerinin yetişkin eğitiminde uygulaması konusunda öneriler sunuldu. CollaborArt e-Öğrenme Platformu ve Oyunlaştırma Uygulaması 5 yıl boyunca kullanıcılara ücretsiz hizmet vermeye devam edecektir.

Temel hedefi, sosyal yenilik için yetişkin öğrenicilerin kolektif yaratıcılığının desteklemek ve sanat temelli oyunlaştırma uygulamaları aracılığıyla yetişkin eğitimi öğretmenlerinin yetkinliklerini geliştirmek olan CollaborArt Projesi (2020-1-FR01-KA227-ADU-095520) Fransa Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

https://www.collaborart-project.eu/
https://www.facebook.com/Collaborartproject

#Collaborart #kolektifyaratıcılık #oyunlaştırma #sosyalinovasyon #sanattemellisanaloyunlaştırma #gamification #artbasedlearning #e-öğrenme #YetişkinEğitimi #SanatTemelliÖğrenme

Etkileşim: 60
Kapat
Skip to content