Yazar: Haberler

CivicGreen Projesi İkinci Ulus Ötesi Toplantısı Gerçekleştirildi

CivicGreen Projesi İkinci Ulus Ötesi Proje Toplantısı 25 Mayıs 2023 tarihinde İspanya’nın Madrid şehrinde ortak kurumların katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda proje ortakları geliştirilmekte olan iş paketlerini değerlendirmişlerdir.

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2022-1-BE01-KA220-ADU-000088255 sözleşme numaralı “CivicGreen” Projesi, Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Alanında İş Birliği Ortaklıkları kapsamında Belçika Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı “CivicGreen” Projesi 01.11.2022 – 31.10.2024 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

“CivicGreen” Projesi, geliştirilecek ürünler ile Avrupa vatandaşları ve kamu kurumlarının çevre ile ilgili bilgisini artırmayı, onları etkin yurttaşlık konusunda teşvik etmeyi, sivil ve demokratik katılım koşullarını iyileştirmeyi, çevre ile ilgili politika ve projelerin yürütülme süreçlerine aktif olarak dâhil edilmelerini amaçlamaktadır.

Etkileşim: 183
Kapat
Skip to content