Yazar: Haberler

CivicGreen Projesi Açılış Toplantısı Belçika’da Gerçekleştirildi

CivicGreen Projesi Açılış Toplantısı 30 Kasım 2022 günü Belçika’nın Verviers şehrinde ortak kurumların katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda proje ortakları kurum tanıtımlarını sunduktan sonra proje kapsamındaki iş paketleri değerlendirilmiş ve eylem planına göre çalışma programı kararlaştırılmıştır.

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2022-1-BE01-KA220-ADU-000088255 sözleşme numaralı “CivicGreen” Projesi, Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Alanında İşbirliği Ortaklıkları kapsamında Belçika Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı “CivicGreen” Projesi 01.11.2022 –  31.10.2024 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

“CivicGreen” Projesi, geliştirilecek ürünler ile Avrupa vatandaşları ve kamu kurumlarının çevre ile ilgili bilgisini artırmayı, onları etkin yurttaşlık konusunda teşvik etmeyi, sivil ve demokratik katılım koşullarını iyileştirmeyi, çevre ile ilgili politika ve projelerin yürütülme süreçlerine aktif olarak dâhil etmeyi amaçlamaktadır.  

#YetişkinEğitimi #İklimdeğişikliği #aktifvatandaşlık #greendeal #activecitizenship #climatechange #euocomission

Etkileşim: 178
Kapat
Skip to content