Yazar: Haberler

ABCD4ME Projesi Ulus Ötesi Proje Toplantısı İstanbul’da Gerçekleştirildi

ABCD4ME Projesi’nin üçüncü ulus ötesi toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 10 Ocak 2023 tarihinde İstanbul Valiliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Şubat ayı itibariyle birinci yılını bitirecek projede tamamlanmış ürünlere (Çevrimiçi Dijital Veri Tabanı ve Eğitim Müfredatı) son şekli verilerek çeviri çalışmalarına başlanması kararlaştırıldı. Ek olarak, geliştirilmekte olan proje ürünleri “Çevrimiçi Eğitim Platformu” ve “Pedagoji̇k El Ki̇tabi” için üretilecek eğitim içerikleri hakkında fikir ve bilgi alışverişi yapıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında çevrimiçi eğitim platformu için uygulama tabanlı içerik hazırlanması planlanmaktadır.

Temel hedefi göçmenlere girişimciliği teşvik ederek göçmenlerin sosyo-ekonomik dışlanmasını azaltmak olan ABCD4Me Projesi (2021-1-BE01-K220-VET-000033048) Belçika Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

#ABCD4MEerasmusplus #migrantsinbusiness #migrantentrepreneurship #inclusion #Entrepreneurial #entrepreneurshipeducation #EconomicInclusion #Digitalisation #EdTech #Dijitalizasyon #GirişimcilikEğitimi #dijitalekonomi #göçmengirişimcilik #göçmengirşimciler #GirişimcilikEğitimi

Etkileşim: 449
Kapat
Skip to content