Yazar: Haberler

ABCD4Me Projesi Birinci Ulus Ötesi Çevrim İçi Proje Toplantısı Gerçekleştirildi

ABCD4Me Projesi’nin birinci ulus ötesi toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 5 Mayıs 2022 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, proje kapsamında yapılacak işler ve ortakların görev dağılımı görüşüldü. Mesleki eğitim ve öğretim organizasyonları ve mesleki eğitim öğretmenlerine yönelik geliştirilecek olan proje ürünleri, öğrenme-öğretme faaliyetleri ve üretilecek eğitim içerikleri hakkında fikir ve bilgi alışverişinde bulunuldu.

Projenin bir sonraki aşamasında yenilikçi uygulamalar ve projelere yönelik veri tabanının ve eğitim içeriklerinin gözden geçirilmesi planlanmaktadır.

Temel hedefi göçmenlere girişimciliği teşvik ederek göçmenlerin sosyo-ekonomik dışlanmasını azaltmak olan ABCD4Me Projesi (2021-1-BE01-K220-VET-000033048) Belçika Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

https://www.possibles.org/
http://innoqualitysystems.com/
http://www.kist-consult.com/
https://infodef.es/

#migrantentrepreneurship #Entrepreneurial #learning #entrepreneurshipeducation #GirişimcilikEğitimi #dijitalekonomi #EconomicInclusion #Digitalisation #Dijitalizasyon #EdTech

Etkileşim: 202
Kapat
Skip to content