Yazar: Haberler

YAMH Projesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

“YAMH – Liselerde Gençlerin Psikolojik ve Ruh Sağlığını İyileştirmek Üzere Öğretmenleri Destekleme (Supporting Teachers And Youth Workers to Promote And Protect Youth Mental Health at School)” Projesi’nin tanıtım etkinliği okul rehber öğretmenlerinin katılımı ile 27 Şubat 2024 tarihinde İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Etkinlikte “Erasmus+ programı”, proje kapsamında geliştirilmiş olan “e-öğrenme platformu” ve “eğitim materyalleri” katılımcılara tanıtıldı.

Proje kapsamında hazırlanmış olan ürünler Türkçe, İngilizce, Yunanca ve İspanyolca dillerinde eğitimcilerin erişimine açık olacaktır.

YAMH Projesi’nin (2021-1-EL01-KA220-SCH-000032845) temel hedefi, orta öğretim kurumlarındaki öğrencilerin psikolojik sağlıklarını desteklemek ve öğretmenleri öğrencilerindeki olası ruhsal rahatsızlıkları erken fark ederek zamanında müdahale edebilmeleri için desteklemek üzere eğitim içerikleri geliştirmektir. İstanbul Valiliği’nin ortak kurumlar arasında yer aldığı proje Yunanistan Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir.

https://yamh.eu/

#yamheu  #yamh_erasmusplus #youth #mentalhealth #wellbeing #lifeskills #youngpeople

Etkileşim: 64
Kapat
Skip to content