Yazar: Haberler

TOURISTIC Projesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

TOURISTIC Projesi Tanıtım Toplantısı 14 Haziran 2022 tarihinde eğitmenler ve kamu kurumlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda proje kapsamında hazırlanmış olan “Eğitim İçerikleri” ve bu içeriklerin yer aldığı “TOURISTIC Platformu” katılımcılara tanıtıldı.

Toplantıda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Halis KURALAY “Erişilebilir Turizm” konusunda ülkemizde ve Avrupa’da son yıllarda meydana gelen gelişmelerden bahsederek deneyimlerini aktardı.

TOURISTIC Projesinin (2019-1-EL01-KA202-06259) temel hedefi engeli olan bireylerle çalışan mesleki eğitim öğretmenlerinin ve eğitmenlerinin çevrim içi erişilebilir turizmde kullanılan dijital becerilerin kazandırılmasındaki yetkinliklerinin geliştirilmesidir. İstanbul Valiliği’nin ortak kurumlar arasında yer aldığı proje, Yunanistan Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir.

https://touristic-upskilling.eu/tr
https://www.facebook.com/Touristicerasmusproject

#ErişilebilirTurizm #UpskillingPwDs #DijitalBeceriler #DigitalSkills #VET #meslekieğitim #engeliolanbireylerebecerikazandırma #accessibletourism

Etkileşim: 12
Kapat
Skip to content