Yazar: Haberler

Sustainable Apprentices Projesi Yönetim Toplantısı Gerçekleştirildi

Sustainable Apprentices Projesinin üçüncü ulus ötesi yönetim toplantısı ortak kurumların katılımı ile 2 Şubat 2023 tarihinde İtalya’nın Milano kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda mesleki eğitim kurumlarında ve çıraklık programlarında uygulanmak üzere proje kapsamında geliştirilmiş olan “e-Öğrenme Platformu”, eğitim içerikleri ve etkinlikler incelenerek değerlendirildi.

Projenin bir sonraki yönetim toplantısının haziran ayında İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlandı.

Sustainable Apprentices Projesi’nin temel hedefi, mesleki eğitim öğretmenleri ve şirket eğitmenlerini dijital eğitim araçları ve Proje Tabanlı Öğrenme yöntemleriyle KOBİ’lerde Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin (SKH) uygulanmasına teşvik etmek ve yeni İş Temelli Öğrenme fırsatları yaratmaları için KOBİ’leri desteklemektir. Sustainable Apprentices Projesi (2021-1-ES01-KA220-VET-000025308) İspanya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte olup İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından yürütülmektedir.

#SustainableDevelopmentGoals #SME #GreenSkills #VET #workplacelearning #SürdürülebilirKalkınmaHedefleri #KOBİ #YeşilBeceriler #MeslekiEğitimveÖğretim #işyeriöğrenmesi #çıraklıkeğitimi #apprenticelearning

Etkileşim: 195
Kapat
Skip to content