Yazar: Haberler

Secure Future Projesi Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi

Secure Future Projesinin açılış toplantısı ortak kurumların katılımı ile 14 Şubat 2023 tarihinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, proje kapsamında geliştirilecek olan “Siber Güvenlik Konusunda Mevcut Ulusal Yeterliliklerin Karşılaştırmalı Analiz Raporu” hakkında yol haritası ve yapılacak faaliyetler sunuldu.

Projenin bir sonraki yönetim toplantısının 14 Eylül 2023’de proje ortağı Meta4Innovations kurumunun ev sahipliğinde Avusturya’nın Klagenfurt kentinde gerçekleştirilmesi planlandı.

“Secure Future – Cyber Security for VET and SMEs” Projesi’nin temel hedefi, siber güvenlik konusunda ECVET tabanlı bir eğitim içeriği oluşturmak, bilişim teknolojileri alanındaki mesleki eğitim öğrencilerine ve benzer alanlarda çalışan KOBİ personeline AB düzeyinde geçerliliği olan, güncel bir eğitim fırsatı sunmaktır. Secure Future Projesi (2022-1-TR01-KA220-VET000086203) Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte olup İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından yürütülmektedir.

#SecureFuture #SME #CyberSecurity #VET #Erasmus+ #business #sibergüvenlik #KOBİ #meslekieğitim

Etkileşim: 87
Kapat
Skip to content