Okul Temelli Olumlu Davranış Geliştirme Destek Projesi

Proje Açıklaması

Bağımlılık riskinin yüksek olduğu ergenlik dönemindeki çocuk ve gençlere değişen dünyanın dinamiklerine uyum sağlayabilen, özgüvenli, sorunlarını çözebilen, sosyal-duygusal becerileri gelişmiş, davranış ve madde bağımlılıklarından uzak bireyler olarak toplumda yer almalarını sağlayacak yaşam becerisi kazandırmak amaçlanmıştır.

Çağrı Adı

İstanbul Kalkınma Ajansı – Bağımlılıkla Mücadele

Proje Numarası

TR10/15/BGM/0092

Koordinatör Kurum

Üsküdar Kaymakamlığı

Ortak Kurumlar

  • İstanbul Valiliği
  • Üsküdar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü
  • Üsküdar Belediyesi
  • Üsküdar Üniversitesi
  • İstanbul Emniyet Müdürlüğü
  • Psikolojik Rehabilitasyon ve Eğitim Programlamaları Derneği

Başlama Tarihi

01.01.2015

Süre

12 Ay

Proje Faaliyetleri

Proje ile projenin uygulandığı 8 okulda olumlu okul iklimi oluşmuştur. 4831 öğrenci sosyal ve duygusal alanda olumlu gelişim göstermiştir.
331 öğretmen ve 26 yönetici yapılandırmacı yaklaşım yeterliliği kazanmıştır. 6 okulda proje devamlılığını sağlayabilecek 14 formatör öğretmen yetiştirilmiştir. Davranış ve madde bağımlılığının önlenmesine yönelik olarak başta Üsküdar Kaymakamlığı ve diğer proje paydaşları olmak üzere toplam 13 farklı kurumun kurumsal kapasitesi geliştirilmiştir. Projenin uygulandığı 8 okulda davranış ve madde bağımlılığı riskini ölçebilecek anket formu geliştirilmiştir. Uygulanan anketler ile şuan risk altında bulunan veya ileride risk gösterebilecek öğrencilerin tespiti yapılmıştır. Projenin uygulandığı 8 okulda öğrenci öğretmen ve yöneticiler arasında takım çalışması örneği sergilenmiştir.

Etkileşim: 8
Kapat
Skip to content