Yazar: Haberler

Mi Window Projesi Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı ve Uluslararası Çoğaltıcı Etkinliği Gerçekleştirildi

Mi Window Projesi Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı 18 Temmuz 2023 günü Proje Koordinatörü ASPIRE Education ev sahipliğinde İngiltere’nin Londra kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda tüm ortak kurumların katılımıyla projenin tamamlanma süreci öncesi son çalışmaları gözden geçirilerek genel bir değerlendirme yapıldı. 19 Temmuz 2023 günü ise eğitimcilerin ve uzmanların katılımıyla çoğaltıcı etkinlik faaliyeti gerçekleştirildi. Projenin tamamlanan çıktıları ve eğitim içerikleri katılımcılarla paylaşıldı. Proje özelinde yapılan tüm çalışmalara katılımcılar büyük ilgi göstererek olumlu geri dönüşlerini paylaştılar.

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-UK01-KA201-079268 sözleşme numaralı “Mi Window” Projesi, Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında İngiltere Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı “Mi Window” Projesi 01.09.2020 – 31.08.2023 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Mi Window Projesi, göçmen kökenli ailelerin okul öncesi dönemdeki (5 yaş) çocuklarının bulundukları ülkeye ve eğitim sistemine adaptasyonunun güçlendirilmesi ve sosyal içermelerinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

#OkulEğitimiProjesi #OkulÖncesiDönem #TravmaİleBaşaÇıkma

Etkileşim: 24
Etkileşim: 24
Kapat
Skip to content