İstanbul Bağımlılıkla Mücadele Stratejisi

Proje Açıklaması

İstanbul Bağımlılıkla Mücadele Stratejisi projesi, İstanbul ilinde madde kullanımı ve madde bağımlılığının önlenmesine yönelik koruyucu, önleyici, tedavi edici ve rehabilitasyonu destekleyici çalışmaların en üst düzeyde verimli bir şekilde yürütülmesinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

Çağrı Adı

İstanbul Çocukları Vakfı  

Koordinatör Kurum

İstanbul Valiliği

Ortak Kurumlar

  • 39 İlçe Kaymakamlığı
  • İlçelerde bulunan Toplum Sağlığı Merkezleri  

Başlama Tarihi

01.09.2017

Süre

12 Ay

Proje Amacı

İstanbul Bağımlılıkla Mücadele Stratejisi projesinin temel amacı, İstanbul ilinde madde kullanımı ve madde bağımlılığının önlenmesine yönelik koruyucu, önleyici, tedavi edici ve rehabilitasyonu destekleyici çalışmaların en üst düzeyde verimli bir şekilde yürütülmesinin sağlanmasıdır. Bu doğrultuda; 39 ilçede Bağımlılık Danışma Birimleri, 12 ilçede Mahalle Çalışma Birimleri ve pilot uygulama bölgesi olarak seçilen Üsküdar ve Ümraniye ilçelerimde 1 psikolog ve 1 eski kullanıcıdan oluşan “Mobil Yardım Ekipleri” ile bağımlı bireylerin topluma kazandırılması amaçlanmıştır.  

Proje Faaliyetleri

Bağımlılık Danışma Birimlerinin Oluşturulması Mahalle Çalışma Birimlerinin Oluşturulması Mobil Yardım Ekiplerinin Oluşturulması Bağımlılıkla Mücadele Eğitimlerinin Gerçekleştirilmesi Tanıtım ve Yaygınlaştırma Faaliyetlerinin Gerçekleştirilmesi  

Web Sitesi

Sosyal Medya Hesapları

Etkileşim: 21
Kapat
Skip to content