Güçlü Çocuk Güçlü Toplum

Proje Açıklaması

Kadın Konukevlerinde kalan ve aile içi şiddet yaşayan (ya da tanık olan) çocukların kurumda kalış sürecinde psikolojik durumlarını tespit etmek ve sistematik bir yapılandırma ile müdahale etmek.

Kadın Konukevlerinde kalma süreçleri boyunca gerçekleştirilen destekleyici terapilerle çocukların yaşamlarında sağlıklı tutum ve davranış geliştirebilmelerini sağlamak, ebeveynleri ve akranlarıyla güçlü ve sağlıklı sosyalleşme becerileri kazandırmak.

Çağrı Adı

İstanbul Kalkınma Ajansı – Çocuklar ve Gençler

Proje Numarası

TR10/18/ÇVG/0035

Koordinatör Kurum

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar

Ortak Kurumlar

  • İstanbul Valiliği
  • İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
  • İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü Müdürlüğü

PROJE İŞTİRAKÇİLERİ

  • İBB Sağlık Daire Başkanlığı
  • Kadıköy, Ümraniye, Gaziosmanpaşa, Üsküdar, Küçükçekmece, Eyüp, Ataşehir, Pendik Belediyeleri

Başlama Tarihi

06.08.2018

Süre

18 Ay

Proje Faaliyetleri

Proje ekibi oluşturulduktan sonra resmi yazışmalar ve görevlendirmeler gerçekleştirilip proje açılış toplantısı yapıldı. Başvuru sahibi tarafından eğitim ihtiyaçları sunuldu ve projede görevli akademisyenler tarafından eğitim müfredat içerikleri oluşturuldu. İçerik kapsamında hizmet sağlayıcılar belirlendi ve satın almalar gerçekleştirildi.
Meslek elemanlarına Mahremiyet ve Bağlanma Teorisi Eğitici Eğitimleri, Klinik Değerlendirme ve Projektif Testler Eğitimi, Davranış Değerlendirme ve
Kendilik Değerlendirme Ölçeği ile Renkli Raven Uygulanması Eğitimi, Klinik Değerlendirme Eğitimi ve Projektif Testler Eğitimi Süpervizörlüğü, Sanat Terapisi Eğitimi, Travmaya Uğramış Çocuk ve Annelerle İletişim Teknikleri Eğitimi verilirken, Annelere yönelik Bağlanma Teorisi, Mahremiyet Eğitimi, Sınır Seçenekleri Eğitimi ve Çocuk Sağlığı Eğitimi verilmiştir. Bu eğitimlerden sonra hedef kitleyle destekleyici sanat terapileri uygulama atölyesi gerçekleştirilmiştir.

Etkileşim: 1
Kapat
Skip to content