Yazar: Haberler

Go Zero Projesi Yerel Ortaklar Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-TR01-KA202-093424 sözleşme numaralı “Go Zero – Zero Waste Management in Food Sector (Sıfır Atık-Gıda Sektöründe Sıfır Atık Yönetimi)” Projesi,  Erasmus+  Programı Mesleki Eğitim alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı Go Zero Projesi 31.12.2020 – 29.06.2023 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Go Zero Projesinin temel hedefi, gıda sektöründe çalışanların ve meslek liselerinde öğrenim görmekte olan gıda bölümü öğrencilerinin atık yönetimi becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlamaktır.

Go Zero Projesi kapsamında İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Boğaziçi Üniversitesinin katılımı ile 28 Ocak 2021 tarihinde yerel proje yönetim toplantısı gerçekleştirildi. Ortak ülkelerde sıfır atık yönetim sistemi ve iyi uygulamaları konusunda ortakların yürüteceği çalışmaların detayları belirlendi. Sektörden işveren ve çalışanlarla uygulanacak odak grup çalışmaları için soru önerileri paylaşıldı. Projenin logosu hakkında öneriler tartışıldı. 

#sıfırAtık #goZero

https://www.facebook.com/ist.csb/
https://www.facebook.com/bounsdcpc/
https://www.facebook.com/KMPPMC
https://es-es.facebook.com/mancomunitat.riberaalta
https://www.facebook.com/MediaCreativa2020
https://www.facebook.com/latvijaslauksaimniecibasuniversitate/
https://www.facebook.com/LLU.international
https://www.facebook.com/ExponentialTA
https://www.facebook.com/KMPPMC

https://twitter.com/istanbul_csb?s=11
https://twitter.com/BUSDCPC

https://instagram.com/istanbul_csb?igshid=1obacxlsnek6e
https://www.instagram.com/busdcpc/
https://www.instagram.com/lluniversitate/

Etkileşim: 568
Kapat
Skip to content