Yazar: Haberler

Go Zero Projesi Personel Eğitimi Faaliyeti Gerçekleştirildi

Go Zero Projesi’nin kısa dönemli personel eğitimi faaliyeti tüm ortak kurumların katılımı ile 19 – 23 Haziran 2023 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Katılımcılara sürdürülebilir tüketim ve üretim uygulamaları ve girişimleri, gıda ambalajları, gıda artıkları dahil organik atıkların biyometanizasyonu ve kompostlaştırılması, tarımsal artıkların kimyasal geri dönüşümü, çevresel sürdürülebilirlik uygulamalarının üretim sektörüne entegrasyonu, beşikten mezara yaşam döngüsü değerlendirme metodolojisi kullanılarak ekmeğin çevresel performansı, katı atık yönetimi, sıfır atık yönetimi, yetişkin öğrenmesi, proje eğitim içeriklerini ve platformunu kullanma konularında eğitim verildi. Akademi Çevre Atık Yönetim Tesisine ve İSTAÇ Atık Yönetim Tesisine ziyaretler düzenlenerek kurumların uygulamaları hakkında bilgi alındı.

Bir sonraki aşamada 5. proje yönetim toplantısının 10 – 11 Ekim 2023 tarihleri arasında Litvanya’da gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Go Zero Projesinin (2020-1-TR01-KA202-093424) temel hedefi gıda sektöründe çalışanların ve meslek liselerinde öğrenim görmekte olan gıda bölümü öğrencilerinin atık yönetimi becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlamak olup proje Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği proje ortak kurumları arasında yer almaktadır.

https://gozeroproject.eu/

https://www.facebook.com/people/GoZero2021/100067656672719/

Etkileşim: 35
Kapat
Skip to content