Yazar: Haberler

Go Zero Projesi Kapanış Etkinliği Gerçekleştirildi

Go Zero Projesi’nin kapanış etkinliği İstanbul genelindeki meslek liselerinden öğretmenler, idareciler ve özel sektör temsilcilerinin katılımı ile 19 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Etkinlikte Erasmus+ Programı, proje kapsamında geliştirilmiş olan “Atık Yönetimi Müfredat Çerçevesi ve Karşılaştırmalı Rapor”, “Gıda Sektöründe Atık Yönetimi Becerileri ve Eğitim Müfredatı”, “Gıda Sektöründe Atık Yönetimi Eğitim İçeriği”, “Zenginleştirilmiş Eğitim Materyalleri ve Çevrim İçi Öğrenme Platformu”, “Endüstriyel Simbiyoz Rehberi” ve “Beyaz Kitap – Sıfır Atık Yönetimi Üzerine Politika Önerisi” katılımcılara tanıtıldı.

30 Aralık 2023 tarihinde tamamlanan proje kapsamında hazırlanmış olan ürünler 5 yıl boyunca proje web sayfasında Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Litvanca, Letonca ve İtalyanca dillerinde erişime açık olacaktır.

Go Zero Projesinin (2020-1-TR01-KA202-093424) temel hedefi gıda sektöründe çalışanların ve meslek liselerinde öğrenim görmekte olan gıda bölümü öğrencilerinin atık yönetimi becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlamak olup proje Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği proje ortak kurumları arasında yer almaktadır.

https://gozeroproject.eu
https://www.facebook.com/people/GoZero2021/100067656672719

#ErasmusPlus #Erasmus #GoZero #WasteManagement #VET

Etkileşim: 116
Kapat
Skip to content