Gençler İçin Mesleki Tanıtım ve Rehberlik

Proje Açıklaması

9. ve 12. sınıf öğrenci ve öğretmenlerinde mesleki rehberlik konusunda farkındalık oluşturmak, bu kapsamda belirtilen hedef kitleye yönelik bir meslekler rehberi ‘‘Tercih Rotası’’ ve ‘‘Geleceğin Meslekleri’’ kitabı hazırlanarak elektronik hallerinin herkesin erişimine açılması amaçlanmıştır.

Çağrı Adı

İstanbul Kalkınma Ajansı – Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme

Proje Numarası

TR10/12/GNC/258

Koordinatör Kurum

Bahçeşehir Üniversitesi Mesleki Teknik Eğitimi Geliştirme  Merkezi (METGEM)

Ortak Kurumlar

  • İstanbul Valiliği

Başlama Tarihi

01.07.2012

Süre

12 Ay

Proje Faaliyetleri

• Projenin hedef grubu lise 9. ve 12. sınıf öğrencileri idi. Proje sonunda fiili olarak 4040 öğrenciye ulaşılarak mesleki rehberlik ve yönlendirme konusunda seminerler düzenlendi. Öğrencilerin birçok meslekle alakalı bilgilendirilmeleri sağlandı.
• Eğitimler sonunda yapılan eğitim değerlendirme anketi sonucuna göre, anket dolduran öğrencilerin 1363’ü yani %42,6’sı bugüne kadar hiç mesleki rehberlik ve yönlendirme seminerine katılmadıklarını beyan ettiler. Proje sayesinde bu %42,6’lık kısma da ulaşıldı ve seminerler düzenlenerek bilgilenmeleri sağlandı.
• Proje sonunda okullarımız rehber öğretmenleri ile iyi bir network oluşturularak daha sonraki dönemde mesleki rehberlik ve yönlendirme ile alakalı destekler sağlandı. Eğitimler sonunda en çok gelen soru bu eğitimlerin okullara verilmeye ne kadar daha devam edeceği idi. Bizde proje çerçevesinde oluşturduğumuz www.rehberlikodasi.com web adresinden hizmet vermeye devam edeceğimizi kendilerine bildirdik.

Web Sitesi

Sosyal Medya Hesapları

Etkileşim: 12
Kapat
Skip to content