Yazar: Haberler

Follow App Projesi Öğrenme, Öğretme ve Eğitim Faaliyeti Gerçekleştirildi

Follow App Projesi’nin Öğrenme, Öğretme ve Eğitim Faaliyeti tüm ortak kurumların katılımı ile 13-15 Aralık 2023 tarihlerine İtalya’nın Milano kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda proje kapsamında tamamlanan ‘‘İkili Mesleki Eğitim ve Öğretimden Mezun Olan Öğrencilerin Takibine İlişkin Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi’’ değerlendirilerek ortak ülkelerin dillerine çevirisinin yapılması kararlaştırıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında, projenin diğer ürünleri ‘‘Sanal Kampüs’’ ve ‘‘İkili Mesleki Eğitimde Mezun Takibine İlişkin Mobil Uygulama’’ için geliştirilecek eğitim içeriklerinin hazırlanması planlanmaktadır.

Follow APP Projesi’nin (2022-1-ES01-KA220-VET-000089516) temel hedefi, ikili mesleki eğitim ve öğretim programlarından mezun olan öğrencilerin istihdam süreçlerini ve kariyer gelişimlerini izlemek amacıyla geliştirilmiş dijital araçlarla desteklenen bir mezun izleme yöntemi oluşturmaktır. Proje İspanya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği proje ortak kurumları arasında yer almaktadır.

https://www.facebook.com/FollowApp.Project

#Apprentices #DUALVET #ApprenciticesinDualVET #graduatetracking #İkiliMeslekiEğitimveÖğretim #İşBaşındaEğitim #MeslekiEğitimveÖğretim #ÇıraklıkEğitimi #Mezunİzleme #işyeriöğrenmesi

Etkileşim: 88
Kapat
Skip to content