Yazar: Haberler

EKİP – Bağımlılıkla Mücadelede Entegre Katılımlı İşbirliği Platformu Projesi Kamuoyuna Tanıtıldı

Valiliğimizin ortak olarak yer aldığı EKİP – Bağımlılıkla Mücadelede Entegre Katılımlı İşbirliği Platformu Projesi Tanıtım Programı gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü’müzün Koordinasyonunda hayata geçirilen proje kapsamında bağımlılıkla mücadelede görev alan bütün kurumların birbiriyle haberleşeceği bir platform oluşturuldu. Bağımlı bireylere sunulan hizmetlerin kalitesinin artırılması ve bu sayede bağımlı bir bireyin sisteme hangi aşamada dahil olursa olsun topluma ve işgücüne geri kazandırılmasını amaçlayan projenin tanıtım toplantısı Şişli’de gerçekleştirildi. 

Açılış konuşmasını yapan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Türkiye bağımlılık konusunda özellikle Avrupa ve Amerika kıtasındaki gelişmiş ülkelerden çok daha şanslı olmasına rağmen risk taşıyor. Bu risk hem kullanım hem transit geçişlerin fazlalaşmasıyla riskli hale gelmiş durumdaydı. 2018’den itibaren bu konudaki mücadele ciddi boyutlara ulaşmış durumda” diyerek bağımlılığın dünyanın büyük sorunu haline geldiğine dikkat çekti.

Açılış konuşmalarının ardından program kapsamında Profesör Dr. Rabia Bilici ve Dr. Öğretim Üyesi Soner Sabırlı proje hakkında sunumlar gerçekleştirdi.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenen projede İstanbul Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, İŞKUR, YEŞİLAY, Denetimli Serbestlik Müdürlükleri, İstanbul Ticaret Odası ve ilgili kurumlar işbirliği yaparak bağımlılıkla mücadelede daha etkin bir uygulamanın hayata geçmesi için koordinasyon sağlamaktadırlar.

Etkileşim: 14
Kapat
Skip to content