Yazar: Haberler

ECVET Beceri Platformu Projesi Dördüncü Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı Çevrim İçi olarak Gerçekleştirildi

ECVET Beceri Platformu Projesi Dördüncü Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 20 Nisan 2022 tarihinde Çevrim İçi olarak gerçekleştirildi. Toplantıda proje kapsamında geliştirilmiş olan ECVET Beceri Platformu’na ait öğrenci katılımları değerlendirildi, bunun yanısıra proje kapsamında ortaklar tarafından geliştirilen ve platformda yer alacak olan eğitim içerikleri üzerine fikir alışverişi yapıldı. Toplantıda ayrıca proje kapsamında üretilmiş olan Zengin İçerikli Öğretim Materyalleri incelenirken, Öğrenci Katılımı İçin Öneri Belgesi üzerinde gerekli planlamalar yapıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında 9-13 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Dresden şehrinde BSW kurumunun ev sahipliğinde Ulus Ötesi Öğrenme Faaliyeti ve Çalışma Ziyaratleri gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

ECVET Skills Platform Projesinin (2019-1-TR01-KA202-077191) temel hedefi iş dünyası ile mesleki eğitim kurumlarının etkileşimli iletişimini sağlayacak bir platform geliştirilmesi; geliştirilen bu platform aracılığıyla CNC makine operatörlerinin istihdamını destekleyecek teknik, sosyal ve kavramsal becerilerin tanımlanması ve bu becerilere yönelik eğitim içeriklerinin hazırlanmasıdır. Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen projenin koordinatör kurumu İstanbul Valiliği’dir.

https://ecvetskillsplatform.eu/
https://skillsmatching.eu
https://ecvetskills.aketh.eu/

https://www.facebook.com/ECVETSVP
https://twitter.com/EcvetSkills

#ECVET #CNCMakineOperatörü #TeknikBeceriler #SosyalBeceriler #BeceriUyumsuzluğu #MeslekiEğitim #İşpiyasası #CNC

Etkileşim: 6
Kapat
Skip to content