Yazar: Haberler

ECVET Beceri Platformu Projesi Çevrim İçi Proje Yönetim Toplantısı Gerçekleştirildi

Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen “ECVET Beceri Platformu” (ECVET Skills Platform – 2019-1-TR01-KA202-077191) Projesi, İstanbul Valiliğinin koordinatörlüğünde altı farklı ülkeden on farklı kurumun katılımıyla 01.09.2019 – 31.12.2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir. ECVET Beceri Platformu projesinde İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Kartal/Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje yerel ortakları arasında yer almaktadır.

Projenin temel hedefleri arasında iş dünyası ile mesleki eğitim kurumlarının etkileşimli iletişimini sağlayacak bir platform geliştirilmesi; geliştirilen bu platform aracılığıyla CNC makine operatörlerinin istihdamını destekleyecek teknik, sosyal ve kavramsal becerilerin tanımlanması; tanımlanan beceriler doğrultusunda ECVET eğitim müfredatının geliştirilmesi ve eğitim içeriklerinin hazırlanması yer almaktadır.

Proje ortak kurumlarının katılımıyla 17.08.2021 tarihinde gerçekleştirilen çevrim içi proje yönetim toplantısında Platform Tanıtım Günleri ve oylama süreci değerlendirildi. Sektör temsilcilerinin katılım sağladığı Beceri Değerlendirme Anketi’ne ait ilk sonuçlar paylaşıldı. Projenin beşinci ürünü olan eğitim içeriğinin tasarımına dair planlama yapıldı.       

Projenin bir sonraki aşaması olarak Ekim 2021’de Eğitim Müfredatı’nın tüm ortak ülkelerin dillerinde proje web sitesi ve platformu üzerinden erişime hazır olması planlanmaktadır.   

ecvetskillsplatform.eu

skillsmatching.eu

https://twitter.com/EcvetSkills

https://www.facebook.com/ECVETSVP/

#ECVET #CNCMakineOperatörü #TeknikBeceriler #SosyalBeceriler #BeceriUyumsuzluğu #MeslekiEğitim #İşpiyasası #CNCMachineOperators #TechnicalSkills #SocialSkills #VET #Skillsmismatch #labourmarket #skillsmatching

Etkileşim: 16
Kapat
Skip to content