Denetimli Serbestlik Sanat ve Girişimcilik Merkezi

Proje Açıklaması

İstanbul’da ikamet edip denetimli serbestlikten yararlanan bağımlılık ve suç tekrarı riski taşıyan hükümlüler arasında girişimcilik kültürünün geliştirilmesi, bu kişilerin istihdam ve rehabilitasyonunun sağlanarak topluma yeniden kazandırılması ve bahsi geçen kişilerin girişimciliğini teşvik ederek İstanbul’un ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlamak.

Çağrı Adı

İstanbul Kalkınma Ajansı – Girişimcilik

Proje Numarası

TR10/16/GRM/0067

Koordinatör Kurum

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü

Ortak Kurumlar

  • İstanbul Valiliği
  • İstanbul Aydın Üniversitesi
  • İstanbul Denetimli Serbestlik Müdürlüğü
  • İstanbul Silivri Denetimli Serbestlik Müdürlüğü
  • İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü

Başlama Tarihi

01.10.2016

Süre

18 Ay

Proje Faaliyetleri

Proje kapsamında İstanbul’da bulunan dört Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde Sanat ve Girişimcilik Merkezleri kurulmuştur.

Müdürlüklerde ebru, seramik, müzik, cam ve mum atölyesi olmak üzere toplam 14 atölye kurulmuş ve bu atölyelerden 1246 denetimli serbestlik
yükümlüsü faydalanmıştır. Proje ile İstanbul’daki Denetimli Serbestlik Müdürlükleri’nde görev yapan 39 denetimli serbestlik uzmanı “Yaşam ve Kariyer Koçluk Becerileri” eğitimine, 20 denetimli serbestlik memuru KOSGEB İkitelli Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nde “Girişimcilik” eğitimine katılmıştır.
“Yaşam ve Kariyer Koçluk Becerileri” eğitimine katılan uzman personel tarafından 1671 kişiye danışmanlık yapılmıştır. Girişimcilik eğitimi alan personel tarafından da 4553 denetimli serbestlik yükümlüsüne girişimcilik semineri verilmiştir. Kendi işini kurmak isteyen 96 istekli denetimli
serbestlik yükümlüsü de KOSGEB tarafından sertifikalandırılan 32 saatlik “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ni başarı ile tamamlayarak İŞKUR ve KOSGEB tarafından Denetimli Serbestlik Sanat ve Girişimcilik Merkezi desteklenen hibe programlarına başvurmaya hak kazanmıştır.
Proje ortakları arasında yer alan İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından değerlendirilmek üzere programın etkililiğini ölçmek için 1661 yükümlüye ön
test, 1564 yükümlüye son test uygulaması yapılmıştır. Proje faaliyetleri kapsamında Bakırköy ve İstanbul Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü tarafından İSMEK kursları kapsamında kurs açılmış ve 40 kayıtlı hükümlü katılım sağlamıştır.

Web Sitesi

Sosyal Medya Hesapları

Etkileşim: 13
Kapat
Skip to content