Empowering Educators and Community Leaders to
Act on Climate Change

Eğitmenlerin ve Toplum Liderlerinin İklim Değişikliği Üzerinde Çalışabilme Becerilerinin Geliştirilmesi

Proje Tanımı: Küresel ısınma, ülkemiz de dâhil bütün dünyada gündemde olan bir konudur ve nedenlerinden biri sanayideki bilgi eksikliği yüzünden yeterli önlem alınamamasıdır.

ACTION projesi mesleki kurumlar ile iş birliği yaparak bu kurumlarda veya bu kurumlar ile çalışanlara yönelik bilgilendirme yapılmasını amaçlamaktadır.

Hibe Programın Adı  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus+ Programı Ana Eylem II – Mesleki Eğitim Alanında Stratejik Ortaklıklar  
Proje Numarası    2019-1-FR01-KA202-062201
Koordinatör Kurum  Communauté de communes du Sud Corse (CCSC)
Ortak Ülke/Kurumlarİstanbul Valiliği
CEDRU
Evolve Global Solutions Ltd
INSTITUTO PARA EL FOMENTO
MEATH
SYMPLEXIS
AEVA
Proje Süresi  36 Ay
Proje Başlangıç Tarihi  01.09.2019
Projenin Amacı    Action projesinin temel amacı küresel ısınmaya karşı mesleki eğitim kurum çalışanlarının bilgi ve becerilerinin arttırılması ile bu soruna karşı kurumsal bir bilinç kazandırılmasının sağlanmasıdır. Bu amaçla mesleki eğitmenler ve toplum liderlerinin söz konusu becerilerinin arttırılması için müfredat hazırlanması planlanmaktadır.  
Temel Proje Faaliyetleri  Yerel çalışma gruplarının oluşturulmasıOrtak ülkelerde çevre ile ilgili yapılan faaliyetlerin belirlenmesiEğitim metodolojisinin belirlenmesiMesleki eğitmenler ve toplum liderlerine yönelik eğitim müfredatın hazırlanmasıe-öğrenme platformu ve uygulamanın geliştirilmesiÖrnek videolar ile mevcut durumun analizlerinin kullanıcılara sunulması.
Proje Ürünleri  Action projesi metodolojisiProje eğitim içeriğiEğitimciler için eğitmen etkinlikleriE-Öğrenme platformu ve akıllı telefon uygulamasıDurum analizi videosu  
Proje Web Sitesi  https://action.erasmus.site/tr/
Sosyal Medya Hesapları  https://www.facebook.com/actionerasmus

Etkileşim: 28
Kapat
Skip to content