Yazar: Haberler

ACTION Projesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

ACTION Projesi tanıtım toplantısı farklı branş öğretmenlerin ve çeşitli kamu kurumlarının temsilcilerinin katılımı ile 14 Haziran 2022 Salı günü gerçekleştirildi. Toplantıda, proje kapsamında hazırlanan “Eğitim İçerikleri” ve “Proje Platformu” katılımcılara sunularak içeriklere yönelik bilgi verildi.

Toplantıda ayrıca İstanbul Şişli Meslek Yüksek Okulu Adalet Programı Başkanı Sayın Yavuz Özhan TÜRKER “AB İklim Yasası ve Yeşil Mutabakat” başlıklı sunumuyla “İklim Değişikliği” konusunda yapmış olduğu çalışmalarını katılımcılarla paylaştı.


“ACTION – Eğitmenlerin ve Toplum Liderlerinin İklim Değişikliği Üzerinde Çalışabilme Becerilerinin Geliştirilmesi (Empowering Educators and Community Leaders to Act on Climate Change)” Projesinin temel hedefi, toplum liderlerinin ve mesleki eğitimdeki eğitmenlerin iklim değişikliği ile mücadele konusunda bilgi ve becerilerinin arttırılması yoluyla küresel ısınma ile mücadele edebilmelerine katkı sağlamaktır. Erasmus+ Programı mesleki eğitim alanında stratejik ortaklıklar kapsamında uygulanan proje, Fransa Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir.


ACTION Projesi, proje ortağı olan İstanbul Valiliği’nin Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

https://action.erasmus.site/tr/
https://www.facebook.com/actionerasmus

#İklimdeğişikliği #küreselısınma #meslekieğitim #abprojeleri #erasmus #sürdürülebilirkalkınma #çevre

Etkileşim: 37
Kapat
Skip to content