Yazar: Haberler

ABCD4Me Projesi Ulus Ötesi Proje Toplantısı Valladolid’de Gerçekleştirildi.

ABCD4Me Projesi’nin ikinci ulus ötesi toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 7-8 Kasım 2022 tarihlerinde İspanya’nın Valladolid kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda proje kapsamında geliştirilmekte olan “Dijital Ekonomide Göçmen Girişimciliği İçin Çevrim İçi Dijital Veri Tabanı” ve “Teorik Çerçeve, Pedagojik Temel ve Eğitim Müfredatı” incelendi. Üretilecek eğitim içerikleri hakkında fikir ve bilgi alışverişi yapıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında eğitim müfredatının tamamlanarak “Dijital Ekonomide Göçmen Girişimciliği İçin Uygulamalar Aracılığıyla Öğrenmeye Yönelik Dijital Eğitim Platformu” için içerik oluşturmaya başlanması planlanmaktadır.

Temel hedefi göçmenlere girişimciliği teşvik ederek göçmenlerin sosyo-ekonomik dışlanmasını azaltmak olan ABCD4Me Projesi (2021-1-BE01-K220-VET-000033048) Belçika Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

#ABCD4MEerasmusplus #migrantsinbusiness #migrantentrepreneurship #inclusion #Entrepreneurial #entrepreneurshipeducation #EconomicInclusion #Digitalisation #EdTech #Dijitalizasyon #GirişimcilikEğitimi #dijitalekonomi #göçmengirişimcilik #göçmengirşimciler #GirişimcilikEğitimi

Etkileşim: 6
Kapat
Skip to content