Yazar: Haberler

ABCD4ME Projesi Ulus Ötesi Proje Toplantısı Klagenfurt’da Gerçekleştirildi

ABCD4ME Projesi’nin ulus ötesi toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 21-22 Eylül 2023 tarihlerinde KIST Consult Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin ev sahipliğinde Avusturya’nın Klagenfurt kentinde gerçekleştirildi. İçerik üretimi tamamlanmış olan üçüncü proje ürünü “Çevrimiçi Eğitim Platformu” hakkında fikir alışverişi yapıldı. Ortakların dönütleri doğrultusunda platform ve içerik üzerinde son düzenlemelerin de tamamlanmasıyla ürünün diğer dillere çeviri işlemlerinin başlanmasına karar verildi.

Projenin bir sonraki aşamasında projenin son ürünü olan “Pedagoji̇k El Ki̇tabi” için içerik hazırlanması planlanmaktadır.

Temel hedefi göçmenlere girişimciliği teşvik ederek göçmenlerin sosyo-ekonomik dışlanmasını azaltmak olan ABCD4Me Projesi (2021-1-BE01-K220-VET-000033048) Belçika Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

https://www.abcd4me.eu/
https://abcd4me.possibles.org/
https://www.abcd4me.eu/learning-apps/

#ABCD4MEerasmusplus #migrantsinbusiness #migrantentrepreneurship #inclusion #Entrepreneurial #entrepreneurshipeducation #EconomicInclusion #Digitalisation #EdTech #Dijitalizasyon #GirişimcilikEğitimi #dijitalekonomi #göçmengirişimcilik #göçmengirşimciler #GirişimcilikEğitimi

Etkileşim: 62
Kapat
Skip to content