İBMS

6 sene ago
300

İSTANBUL BAĞIMLILIKLA MÜCADELE STRATEJİSİ

Proje Tanımı: İstanbul Bağımlılıkla Mücadele Stratejisi projesi, İstanbul ilinde madde kullanımı ve madde bağımlılığının önlenmesine yönelik koruyucu, önleyici, tedavi edici ve rehabilitasyonu destekleyici çalışmaların en üst düzeyde verimli bir şekilde yürütülmesinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

Fon Kaynağı  İstanbul Çocukları Vakfı  
Koordinatör Kurum  T.C. İstanbul Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu
Ortaklar  39 İlçe Kaymakamlığı
İlçelerde bulunan Toplum Sağlığı Merkezleri  
Proje Süresi  12 Ay
Proje Başlangıç Tarihi  01.09.2017
Projenin Amacı    İstanbul Bağımlılıkla Mücadele Stratejisi projesinin temel amacı, İstanbul ilinde madde kullanımı ve madde bağımlılığının önlenmesine yönelik koruyucu, önleyici, tedavi edici ve rehabilitasyonu destekleyici çalışmaların en üst düzeyde verimli bir şekilde yürütülmesinin sağlanmasıdır. Bu doğrultuda; 39 ilçede Bağımlılık Danışma Birimleri, 12 ilçede Mahalle Çalışma Birimleri ve pilot uygulama bölgesi olarak seçilen Üsküdar ve Ümraniye ilçelerimde 1 psikolog ve 1 eski kullanıcıdan oluşan “Mobil Yardım Ekipleri” ile bağımlı bireylerin topluma kazandırılması amaçlanmıştır.  
Temel Proje Faaliyetleri  Bağımlılık Danışma Birimlerinin Oluşturulması Mahalle Çalışma Birimlerinin Oluşturulması Mobil Yardım Ekiplerinin Oluşturulması Bağımlılıkla Mücadele Eğitimlerinin Gerçekleştirilmesi Tanıtım ve Yaygınlaştırma Faaliyetlerinin Gerçekleştirilmesi  
Skip to content