HAYDİ

8 sene ago
321

HAYDİ-HAYATI KUCAKLA-YAŞAM BECERİLERİ EĞİTİMİ

Proje Tanımı: “Haydi–Hayatı Kucakla–Yaşam Becerileri Eğitimi” projesi, çocuklar ve gençlerde bağımlılıkla mücadele programlarının bilgi düzeyinde kalmaması için İstanbul’da sosyal bütünleşme ve toplum sağlığı alanında iyileşmeyi hedeflemektedir. Proje hedefine yönelik yürütülen yaşam becerileri eğitimi, çocuk ve gençlerin akranları ve yetişkinlerle olumlu ilişkiler kurabilmelerini, yaşamın her alanında yetkin olabilmelerini, sorumluluklarının bilincinde otonom bireyler olarak gelişmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Eğitim programı akademik uzmanlarca geliştirilen ve sanal mecrada yaygınlaştırılarak bütünsel ve bilimsel olarak tasarlanan bir önleme programı çerçevesinde yerel iş birlikleri ile sunulmaktadır. 

Fon Kaynağı İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)  
Proje Numarası  TR10/15/BGM/0096
Koordinatör KurumT.C. İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu  
OrtaklarT.C. Atasehir Kaymakamlığı
T.C. Güngören Kaymakamlığı
T.C. Ümraniye Kaymakamlığı
T.C. Başakşehir Kaymakamlığı
T.C. Sarıyer Kaymakamlığı
T.C. Maltepe Kaymakamlığı İlçe Yazı İsleri Müdürlüğü
T.C. Üsküdar Kaymakamlığı
T.C. Bahçelievler Kaymakamlığı
T.C. Kartal Kaymakamlığı
T.C. Şişli Kaymakamlığı
T.C. Fatih Kaymakamlığı
T.C. Beşiktaş Kaymakamlığı
T.C. Esenler Kaymakamlığı
T.C. Bakırköy Kaymakamlığı
T.C. Beyoğlu Kaymakamlığı
T.C. Bağcılar Kaymakamlığı
T.C. Küçükçekmece Kaymakamlığı
T.C. Zeytinburnu Kaymakamlığı
T.C. Eyüp Kaymakamlığı
T.C. Kâğıthane Kaymakamlığı
T.C. Kadıköy Kaymakamlığı
İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü
T.C. İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı
Sosyologlar Derneği  
Proje Süresi  12 Ay
Proje Başlangıç Tarihi  01.10.2015  
Projenin Amacı  Projenin temel amacı, proje ortağı olan ilçelerde öncelikle davranış değişikliği oluşturabilecek önleme programlarını, deneyimli uzman personelin bulunduğu kurumlar ile uygulamaya koyarak bu kurumların beşerî ve kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesini sağlamaktır. Uzmanlar tarafından geliştirilen ve yaygınlaştırılması sağlanan bir önleme programı sonucu tasarlanan yaşam becerileri eğitimi çocuk ve gençlerin aile, okul ve arkadaşlarını hedef alarak çocuk ve gençler için koruyucu bir çevre oluşturmayı amaçlamaktadır.  
Temel Proje Faaliyetleri  Araştırma FaaliyetiMevcut Durum Araştırması – Ön TestModel Etkililik Belirleme Araştırması – Son TestAraştırmanın Bilimsel Makale Olarak YayınlanmasıYaşam Becerileri Eğitimi Modelinin GeliştirilmesiFormatör Eğitimleri DüzenlenmesiEğitim Değerlendirme ÇalıştayıÖğretmen Eğitimlerinin DüzenlenmesiAile Eğitimlerinin DüzenlenmesiEğitim Programının TanıtılmasıÖğrenci Eğitimlerinin DüzenlenmesiTanıtım Toplantısı DüzenlenmesiGenel Ağ Sayfası ve Uzaktan Öğretim Platformu Geliştirilmesi  
Proje Ürünleri  Bilimsel MakaleYaşam Becerileri ModeliGenel Ağ Sayfası ve Uzaktan Öğretim Platformu  
Skip to content